Przemoc emocjonalna

Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

System teletransmisji EKG już działa w Małopolsce

Tam lekarz dyżurny ocenia wynik badania i stan pacjenta oraz decyzduje gdzie i jak szybko powinien on trafić. W ten sposób załoga ratownicza oszczędza od 60 do 120 minut w najważniejszym dla życia pacjenta czasie.W konferencji kończącej projekt uczestniczyli marszałek Marek Sowa i członek zarzadu Stanisław Sorys.

- To pierwszy ale na pewno nie ostatni taki projekt, który zrealizowaliśmy. To jest początek i kierunek naszych działań na przyszłość - mówił marszałek Marek Sowa podczas konferencji. - Chcemy się angażowac w inne nowoczesne, systemowe rozwiązania w ochronie zdrowia. Już teraz w szpitalach wojewódzkich powstaje Małopolski System Informacji Medycznej, na razie program pilotażowy, ale liczymy na to, że kiedyś trafi do wszystkich szpitali w Małopolsce. Żyjemy w takich czasach, gdzie jedyną granicą jeśli chodzi o nowatorskie rozwiązania, jest nasza wyobraźnia.

Marszałek podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowanie systemu teletransmisji EKG.

System kosztował prawie 1,5 mln zł, a za realizację projektu odpowiadał Szpital Specjalistyczny im. E. Szczeklika w Tarnowie. Dyrektor szpitala Marcin Kuta opowiadał o tym, jak krok po kroku powstawał system, jakie były największe problemy, ale też mówił o wielkiej radości, kiedy w końcu sie udało i system zaczął działać.

Schemat działania teletransmisji EKG:

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji