Wyszukiwarka programów profilaktycznych NFZ www.gsl.nfz.gov.pl
Zgłaszanie nielegalnych treści na stronach internetowych - NASK dyżurnet.pl 0 801 615 005

Wydarzenia

Krótsze kolejki do radioterapii w Małopolsce

 Jedno jest pewne – od teraz czas oczekiwania na radioterapię w Małopolsce będzie znacznie krótszy. Pierwszy pacjent do Centrum Radioterapii Amethyst trafi już 16 grudnia br.

- Jeszcze cztery lata temu chorzy musieli na nią czekać blisko 300 dni. Małopolska była na szarym końcu. Od dzisiaj możemy czuć się bezpiecznie. Centrum Radioterapii to miejsce, gdzie pacjenci mogą liczyć na kompleksową diagnozę i leczenie – podkreślał Wojciech Kozak, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, który pojawił się na otwarciu centrum wraz z wicemarszałkiem Romanem Ciepielą  – To wielki krok milowy dla całego regionu. Dzięki temu jesteśmy w czołówce Polski.

- Gratuluję i dziękuję w umieniu ponad trzech milionów mieszkańców Małopolski – dodał Kazimierz Barczyk, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Budowa Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie ruszyła pod koniec stycznia br. Projekt zrealizowała wybrana w drodze przetargu spółka Radiology Therapeutic Center Poland należąca do holdingu medycznego Ametyst Medical Center. Wybudowanie ośrodka, jego wyposażenie i przeszkolenie personelu zajęło zaledwie 11 miesięcy. Realizacja tej inwestycji odbyła się bez wkładu finansowego Województwa Małopolskiego.

Budowa ośrodka była planowana przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera (SPZOZ) od wielu lat - zgodnie z założeniami zawartymi w Małopolskim Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych 2010-2013.

Na terenie województwa działa obecnie 12 akceleratorów: cztery w Centrum Onkologii Oddział w Krakowie, dwa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, trzy w Tarnowskim Ośrodku Onkologicznym i trzy w otwartym właśnie Ośrodku Amethyst. W najbliższym czasie zostaną jeszcze uruchomione dwa akceleratory w Ośrodku Onkologicznym w Nowym Sączu.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji