Po roku przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa wracają Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia – wydarzenie, które na celu ma zwrócenie uwagi Małopolan na znaczenie regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych pozwalających na wczesne wykrycie choroby i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego. 

Od 20 września do 26 września 2021 r. w wybranych podmiotach leczniczych na terenie Małopolski będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji specjalistycznych oraz wzięcia udziału w spotkaniach i warsztatach poruszających tematykę promocji i profilaktyki zdrowia.

Na małopolskich pacjentów czekać będą specjaliści, którzy udzielą porad i konsultacji z wielu dziedzin, m.in.: z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej, dietetyki, fizjoterapii, kardiologii, logopedii, okulistyki, ortodoncji, ortopedii, protetyki, psychogeriatrii czy reumatologii.

Dodatkowo Małopolanie będą mogli wziąć udział także w licznych wykładach dotyczących profilaktyki zdrowia, a także spotkaniach edukacyjnych, warsztatach i pokazach ćwiczeń. Ponadto w Tarnowie zostanie udostępniony specjalny namiot profilaktyczny, w Andrychowie powstanie ekspozycja prac pacjentów, a w Krakowie zostanie zorganizowany spacer z historykiem sztuki po zabytkowym zespole szpitalno-parkowym na terenie Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy!

Lista dostępnych wydarzeń oraz bezpłatnych badań profilaktycznych oferowanych w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia w dniach 20-26 września 2021

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji