Odważ się na zdrowie w Małopolsce - ruszyła kolejna edycja Programu

Program "Odważ się na zdrowie" ma na celu zapobieganie otyłości i nadwadze wśród dorosłych mieszkańców województwa małopolskiego

Zdjecie: Pexels/Alesia Kozik

Rozpoczęła się VI edycja programu polityki zdrowotnej pn. „Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego” w 2023 roku. W tym roku Realizatorami programu są dwa podmioty lecznicze: Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem oraz Malopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu. Do udziału w programie mogą się zgłosić wszyscy mieszkańcy naszego regionu, którzy spełnią kryteria kwalifikacji określone w programie. 

Głównym celem programu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców województwa małopolskiego poprzez redukcję masy ciała u osób z nadwaga i otyłością. Program w perspektywie długofalowej służyć ma zapobieganiu chorobom przewlekłym takim jak: cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nadciśnienie, miażdżyca czy zwyrodnienia całego układu kostno – stawowego.

Osoby zakwalifikowane do programu zostaną objęte 12 tygodniową multidyscyplinarną opieką, w skład której wchodzą 3 komponenty: dietetyczny, aktywności fizycznej oraz psychologiczny. Ponadto Realizatorzy prowadzą dietetyczny punkt konsultacyjny oraz działania informacyjno-promocyjne za pośrednictwem lokalnych mediów i Internetu.

Plakat promujący program "Odważ się na zdrowie"

Zdjecie: Malopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji w Jaroszowcu

Więcej informacji oraz zapisy na stronach Realizatorów:

Jaroszowiec - tel.: 32 642 80 90 wew. 58 lub 59, kom. 668 037 620, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakopane - tel.: 18 202 68 10, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji