Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska

W jaki sposób ustrzec się niebezpieczeństw w sieci i nie narazić się na odpowiedzialność karną dowiedzieli się uczniowie dwóch szkół podstawowych powiatu olkuskiego w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu-tworzymy kulturę szacunku w sieci".

W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” 6 lutego 2018 roku w dwóch  szkołach podstawowych w powicie olkuskim tj.  w Szkole Podstawowej w Braciejówce  oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu  odbyły się zajęcia się  na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Funkcjonalriusze Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  omówili z młodzieżą szkolną podstawowe zasady bezpiecznego korzystania  z Internetu czyli: konieczność czytania regulaminów portali społecznościowych, potencjalne zagrożenia związane z umieszczaniem własnych zdjęć, filmików, czy też komentarzy w Internecie oraz niebezpieczeństwa wynikające  z  kontaktowania się z nowo poznanymi osobami w sieci. Podczas zajęć w Szkole Podstawowej nr 4 obecny był Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Henryk Gamrat, który ufundował nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie oraz dyrektor szkoły Pan Mirosław Jurczyk wraz z nauczycielami, którzy czuwali nad przebiegiem konkursów. W trakcie zajęć dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały testy, w których mogły wykazać się wiedzą z zakresu cyberbezpieczeństwa.Tego typu spotkania pokazują, że temat bezpieczeństwa w Internecie jest ciągle aktualny i dlatego policjanci, jak i nauczyciele kontynując współpracę nadal będą instruować dzieci i młodzież jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki zakupione ze środków Województwa Małopolskiego w ramach realizowanego we współpracy z małopolską policją programu edukacyjnego "Zagrozenia w sieci-profilaktyka, regowanie".

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności