Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Subregionie Tarnowskim – Powiat Dąbrowski

W ramach obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, na terenie Powiatu Dąbrowskiego miały miejsce następujące wydarzenia:

8 maja 2018 roku uroczyście rozpoczęto Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych
w powiecie dąbrowskim. W stolicy powiatu zgromadziło się ponad 300 osób, które po wspólnej modlitwie udały się ulicami Dąbrowy Tarnowskiej w kolorowym
i rozśpiewanym Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych.
W tym szczególnym wydarzeniu wzięły udział wszystkie placówki i stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu dąbrowskiego, dyrektorzy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, jak również uczniowie wszystkich szkół podstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej, wolontariusze ze szkół średnich oraz mieszkańcy powiatu.

Po Marszu Godności uczestnicy udali się do Auli Domu Katechetycznego, gdzie Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Agnieszka Anioł-Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej dokonali oficjalnego otwarcia Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim. Do zebranych zwrócił się również Marcin Ślusarski  przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, który pogratulował wszystkich działań samorządu powiatowego.

W program inauguracji tych szczególnych dni wpisał się także występ artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz wspólne śpiewanie z zespołem Filii Dei.

10 maja 2018 roku odbył się Integracyjny Festiwal Form Scenicznych.

W Integracyjnym Festiwalu Form Scenicznych wystąpili wychowankowie  placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Artyści wspierani byli przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz członków organizacji. .

Jako pierwsi na deskach Dąbrowskiego Domu Kultury wystąpili wychowankowie trzech placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Kupieninie, a więc Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Kupieninie,   Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Kupieninie oraz Niepubliczną Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy również z siedzibą w Kupieninie. Wychowankowie placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Przyjazny Świat” przygotowali wraz z wolontariuszami Zespołu Szkół w Bolesławiu spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

Drugie, pełne humoru przedstawienie pod tytułem „Miś” zaprezentowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie.

Następnie scena należała do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.  Spektakl pt. " W Warzywowie", na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Na straganie" przygotowali z seniorami ze Stowarzyszenia Klub Seniora "Sami Swoi" z Olesna był niezwykle żywiołowy.

Tegoroczny festiwal zakończył się „Weselem Góralskim”. Tradycyjne góralskie zwyczaje i obrzędy w zabawny sposób przedstawili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej pokazali jak wygląda „Wesele Góralskie”.  

Uczestnicy festiwalu, zostali nagrodzeni nie tylko głośnymi brawami, ale i również okolicznościowymi podziękowaniami i pucharami.

15 maja 2018 roku odbył się piknik integracyjny, który zakończył obchodzone w tym roku w powiecie dąbrowskim Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych subregionu tarnowskiego. Wzięło w nim udział blisko 200 podopiecznych z placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. W trakcie pikniku nie zabrakło dobrej zabawy
z wodzirejami, a przede wszystkim integracji. Była to również okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i kierownictwem i kadrą wszystkich placówek prowadzonych przez bardzo aktywnie działające stowarzyszenia na terenie powiatu na rzecz osób niepełnosprawnych.

Bardzo licznie zgromadzonych przed dworkiem w zespole dworsko-parkowym w Brniu powitali: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Agnieszka Anioł – Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Dokonali oni również podsumowania Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w naszym powiecie i zaprosili do wspólnej zabawy.

 

Zobacz pełną galerię TU 

     

 👉 G

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.M2M10M12M13M16M20M21DSC 8888 55599e0bDSC 8962 08501bbdDSC 9044 36c405ebDSC 9127 f1b93d38DSC 9232 b6957339DSC 9213 4d41a84aDSC 9257 cfee0594

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności