Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska

 

Po blisko 9 miesiącach prac modernizacyjnych w dniu 25 września 2018 r. w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. uroczyście zostaną oddane do użytkowania pomieszczenia Oddziałów oraz Gabinetów Konsultacyjnych świadczących opiekę w zakresie ginekologii, położnictwa oraz neonatologii. 

Projekt pn. „Uruchomienie Małopolskiego Centrum Macierzyństwa i Medycyny Kobiet” zrealizowano z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach RPO WM na lata 2014-2020 oraz przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Prace budowlano-modernizacyjne wraz z rozbudową objęły powierzchnię ponad 2,4 tys. m², na której mieścić się będą m.in. oddziały Ginekologii z Ginekologią Onkologiczną, Położnictwa oraz Neonatologii, dysponujące liczbą 54 łóżek szpitalnych.

W wyniku realizacji projektu uzyskano nową jakość w zakresie standardu pomieszczeń jak też wyposażenia poszczególnych obszarów opieki nad matką i dzieckiem. Oddziały dysponować będą pokojami 1 i 2 osobowymi z łazienką.

Standard oddziałów, dbałośc o szczegóły wykończenia widoczne są na zdjęciach.

Wartość inwestycji 15,75 mln zł, w tym środki z RPO WM na lata 2014-2020 12,00 mln zł, środki z budżetu WM 0,75 mln zł, środki własne szpitala 3,00 mln zł.

 

2020 wynoszą ok 12 mln zł.

 

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności