Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Fundacja Archezja, w ramach umowy z Ministerstwem Sprawiedliwości realizuje projekt finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości – „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu - ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna”. Jest to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV - VIII, ich rodziców oraz nauczycieli. Jej realizacja, zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Fundacja Archezja stworzyła unikatowy zestaw oddziaływań wychowawczo - profilaktycznych, promujących postawę autorytetu jako fundamentu relacji między dziećmi i dorosłymi opartej na wartościach, które wskazują najważniejsze cele. Są nimi edukacja młodzieży w zakresie poznania prawdziwego autorytetu, koncentracja nauczycieli na wzmacnianiu potencjału młodzieży i własnego autorytetu oraz pobudzenie refleksji rodziców w zakresie własnej postawy autorytetu wobec dziecka.

Ważnym elementem kampanii jest wdrożenie profesjonalnej, opartej na naukowych podstawach strategii wzmacniania autorytetów jako profilaktyki przestępczości oraz diagnoza społeczna, która wskaże w ogólnopolskiej populacji grupę uczniów ich rodziców oraz nauczycieli, u których przekonania normatywne są zgodne z personalistycznym postrzeganiem relacji rodzinnych.

Generalna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w społeczeństwie autorytetu oraz szacunku do rodzica i nauczyciela.

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Kampanii „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu”, której szczegóły znajdują się na stronie www.autorytet.org

 

Plakat- AUTORYTET

List do dyrektorów szkół

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności