Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Kampania społeczna #Nierozerwalni realizowana jest przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Kampania wskazuje na fakt, iż silna więź między rodzicami i dziećmi jest podstawowym czynnikiem chroniącym młodych ludzi przed podejmowaniem ryzykownych zachowań, w tym używaniem substancji psychoaktywnych. Więzi rodzinne są znaczące dla pra­widłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci. Rodzice często są nieświadomi tego, że więź która istnieje między nimi a dzieckiem jest niezwykle silna i daje możliwość wywierania wpływu oraz interweniowania i pomagania dzieciom w dokonywaniu właściwych wyborów. Ważne jest by rodzice nawiązali bliską więź ze swymi dziećmi i na bazie emocjonalnej bliskości wspierali je w podejmowaniu mądrych decyzji. 

Celem kampanii jest dotarcie do rodzin w całej Polsce z przekazem edukacyjnym o budowaniu więzi w rodzinie oraz stworzenie społeczności Nierozerwalnych, którzy swoim życiem będą promować wartości kochającej się rodziny.

Władze samorządowe są podstawowym podmiotem, który może i powinien wpływać na lokalną społeczność i kształtować ją, dlatego Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału Gminy, które chcą jako partnerzy włączyć się do kampanii. Szczegóły znajdują się pod linkiem http://nierozerwalni.org/ Realizatorzy zachęcają gminy do zaproponowania różnych działań (pikniki, eventy, rajdy, seminaria, spotkania rodzinne, konferencje) w celu promowania Nierozerwalnych. Organizatorzy kampanii wesprą gminy promocją w przestrzeni social media oraz udostępnią loga na potrzeby działalności, a także materiały edukacyjne celem wydrukowania.

Zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w kampanii!

S D Zapraszamy1 768x355

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności