Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Coraz więcej osób zaczyna odczuwać negatywne skutki zmiany trybu życia w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Konieczność pozostania w domu dezorganizuje ich życie, napełnia niepokojem i wzmacnia odczuwany stres. W trosce o zdrowie psychiczne osób dotkniętych pandemią COVID-19 udzielane są bezpłatne i całodobowe porady telefoniczne.

Psycholog dostępny od zaraz! – wsparcie dla tych, którzy ratują ludzkie życie

Województwo Małopolskie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej wystąpiło z inicjatywą przygotowania oferty bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla osób, które na co dzień ratują ludzkie życie, a swoją pracę wykonują w warunkach szczególnego narażenia na stres.

Porady telefoniczne udzielane są bezpłatnie i całodobowo przez specjalistóww tej dziedzinie. Lista numerów telefonu, pod którymi świadczone są porady cały czas się powiększa. Jeśli i Ty chciałbyś włączyć się do akcji, a masz możliwość udzielenia takiej pomocy, skontaktuj się z Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Krakowie.

Baza dostępnych numerów oraz więcej informacji dostępne na stronie ROPS –  https://www.rops.krakow.pl/aktualnosc/psycholog-dostepny-od-zaraz-wsparcie-dla-tych-ktorzy-ratuja-ludzkie-zycie-1994.html

Dyżury telefoniczne w Ośrodku Interwencji Kryzysowej dla Małopolan

Dodatkowo Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie całodobowo oferuje wsparcie psychologiczne dla wszystkich potrzebujących Małopolan, w tym także osób objętych kwarantanną. Porady udzielane są bezpłatnie i całodobowo w formie rozmowy telefonicznej, jak i za pomocą komunikatorów WhatsApp i Skype (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym).

Aktualne tygodniowe dyżury telefoniczne i numery telefonów dostępne na stronie OIK – https://oik.krakow.pl/ 

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności