logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Zakończyła się kompleksowa modernizacja oddziału chorób płuc w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie. W piątek, 18 stycznia odbyło się uroczyste oddanie do dyspozycji pacjentów kompletnie przebudowanych i zmodernizowanych wnętrz. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Roman Ciepiela. - Gratuluję pięknego, estetycznego wnętrza kolejnego już wyremontowanego oddziału szpitala - powiedział wicemarszałek.

Podkreślił, że dyrektor Marcin Kuta nie tylko dobrze zarządza szpitalem, lecz również jako radny województwa współuczestniczy w rozwiązywaniu wielu ważnych tematów związanych z rozwojem Małopolski. W otwarciu oddziału uczestniczyły również prof. dr hab. med. Ewa Niżankowska-Mogilnicka – Konsultant Wojewódzki w zakresie chorób płuc, poseł Urszula Augustyn oraz wiceprezydent miasta Tarnowa Dorota Skrzyniarz.

Oddział rozszerza działalność w zakresie alergologii i wprowadza diagnostykę zaburzeń snu w nowoutworzonej pracowni polisomnografii. To odpowiedź na rosnące problemy zdrowotne społeczeństwa. Na podkreślenie zasługuje nietypowa aranżacja oddziału – na ścianach pojawiły się akwarele, grafiki a także rzeźby, autorstwa absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Wystrój odbiegający od stereotypu szpitala ma zainspirować pacjentów do kontaktu ze sztuką i oderwać myśli od choroby. Koszt inwestycji wyniósł 800 tys. zł i został pokryty ze środków własnych szpitala.

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

TAGI

Polityka prywatności