Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Cyberbulling, grooming, stalking, seksting – lista zagrożeń w sieci jest coraz dłuższa. Policja i Urząd Marszałkowski podjęły wspólne działania w zakresie profilaktyki niebezpiecznych zachowań w internecie. Wicemarszałek Wojciech Kozak i zastępca komendanta wojewódzkiego Policji Jacek Fabisiak podpisali deklarację o współpracy w ramach projektu edukacyjnego „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”.

  - Spotykamy się właśnie po to, aby współpracować i realizować takie wspaniałe edukacyjne pomysły - powiedział wicemarszałek Wojciech Kozak. Podinspektor Jacek Fabisiak podziękował w imieniu wszystkich policjantów i podkreślił, że przekazane przez Urząd Marszałkowski na realizację tego projektu 70 tys. zł to ważna część środków na cały projekt. - W projekt już teraz jest zaangażowanych 100 policjantów, zna go 2 tys. nauczycieli oraz 8 tys. rodzicow, a docelowo ma trafić do 60 tys. dzieci w klasach 4-6 - mówił zastępca komendanta wojewódzkiego.

Uzależnienie od internetu rozwija się stopniowo i niezauważalnie, wypierając dotychczasowe zainteresowania i obowiązki dziecka. Młodzież bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany. Wraz z możliwością korzystania przez dzieci i młodzież z nowych zdobyczy techniki w niewłasciwy sposób zmieniła się charakterystyka zdarzeń przestępczych.

Coraz częściej można się spotkać z opinią, że cyberzagrożenia powoli zaczynają wypierać inne czyny karalne z polskich szkół. W województwie małopolskim jest 1455 szkół podstawowych, w których w ramach projektu planowane są spotkania edukacyjne dla dzieci, rodziców i nauczycieli z zakresu przeciwdziałania „cyberuzależnieniom”.

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności