Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Jakie substancje psychoaktywne są dostępne w Polsce, jakie zagrożenia wiążą się z paleniem marihuany i co należy wiedzieć o nowych środkach odurzających? Jak Unia Europejska walczy z produkcją i handlem narkotykami syntetycznymi? To najważniejsze tematy konferencji "Razem Przeciw Narkotykom", dzięki której ponad 100 nauczycieli, pedagogów, psychologów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Małopolski pogłębiło wiedzę, jak rozpoznawać rodzaje narkotyków i jakie zagrożenia wiążą się z ich używaniem przez dzieci i młodzież.

W spotkaniu uczestniczyli specjaliści w zakresie prewencji i leczenia uzależnień. Robert Bretner z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedstawił raport ośrodkach psychoaktywnych dostępnych w kraju,  Krzysztof Łabuz z  Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera Sp. z o.o. w Krakowie rozwiał mity dotyczące marihuany. Małgorzata Nowobilska-Stanios, Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego przedstawiła ostatnie badania związane z nowymi substancjami odurzającymi.  

Konferencja „Razem Przeciwko Narkotykom”, poświęcona zapobiegania uzależnieniu substancjami odurzającymi wśród dzieci i młodzieży odbyła się pod patronatem Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego, Aleksandra Palczewskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty i nadinspektora Mariusza Dąbka, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności