Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Dzięki środkom z budżetu województwa małopolskiego przy tarnowskim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza powstanie ośrodek psychiatryczny ze specjalistyczną poradnią konsultacyjną. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Dzisiaj w siedzibie agendy urzędu marszałkowskiego podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji. W obecności wicemarszałka Romana Ciepieli oraz członka Zarządu Stanisława Sorysa, umowę podpisała dyrektor szpitala Anna Czech  oraz Mirosław Młynarski, dyrektor Oddziału „Erbud” w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli również radni województwa małopolskiego Marcin Kuta oraz Bolesław Łączyński.

- Będziecie państwo świadkami podpisania umowy, która realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” ma doprowadzić do wybudowania bardzo ważnego w subregionie tarnowskim oddziału psychiatrii – zwrócił się wicemarszałek Ciepiela do tarnowskich dziennikarzy. Jak do tej pory pacjenci wymagający specjalistycznej opieki trafiają najczęściej do krakowskiego szpitala im. Babińskiego i do placówki w Straszęcinie, w województwie podkarpackim. Dodał, że program zdrowia psychicznego przyjęty przez Sejmik Województwa Małopolskiego zakłada takie rozlokowanie szpitali psychiatrycznych w Małopolsce, aby dostęp do nich był równomierny, łatwy i jak najbliższy miejsca zamieszkania.  Przy tej okazji podziękował  radnym województwa małopolskiego za podjęcie takiej decyzji. - Budowa nowoczesnego ośrodka niemal w całości będzie finansowana z budżetu województwa małopolskiego - to kwota 15 mln zł,  z PFRON-u zagwarantowano 5 mln, zł, a z budżetu szpitala prawie 2 mln zł – wymieniał wicemarszałek.

Stanisław Sorys podziękował dyrektor szpitala Annie Czech za dobre zarządzanie placówką i zauważył, że część środków na zrealizowanie inwestycji pochodzi ze środków własnych szpitala, co nie jest łatwe w obecnym czasie. Życzył wszystkiego dobrego na czas realizacji zadania.   Ośrodek będzie dysponował 70 łóżkami na dwóch oddziałach stacjonarnych i 20 miejscami na oddziale dziennym. W ramach jednego z oddziałów ma funkcjonować 10-łóżkowy pododdział detoksykacji i psychoz alkoholowych. Zgodnie z harmonogramem, mają zostać przygotowane i uzgodnione projekty: techniczny i technologiczny, przewiduje się także uzyskanie pozwolenia na budowę oraz przeprowadzenie prac wstępnych i przygotowawczych, a także wykonanie robót ziemnych.  Same prace budowlane powinny się rozpocząć w przyszłym roku natomiast zakończenie inwestycji przewiduje się za 3 lata.

Lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności