Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Pacjenci Oddziału Hematologii i Chorób Wewnętrznych oraz Zakładu Endoskopii Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie będą leczeni w zmodernizowanych, powiększonych pomieszczeniach. Prawie 652 tysiące zł z budżetu  przekazał na ten cel zarząd województwa. W uroczystym otwarciu i poświęceniu wyremontowanych pomieszczeń uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kozak.

Oddział Hematologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Dziennym jest wysokospecjalistyczną jednostką, która powstała w 1993 roku. Oddział realizuje liczne programy lekowe i chemioterapie, w tym chemioterapie niestandardowe. Na oddziale w szpitalu Rydygiera leczeni są pacjenci z całej Polski, m.in. z białaczką ostrą, chłoniakiem złośliwym, szpiczakiem, białaczką szpikową. Dzięki adaptacji pomieszczeń po byłym oddziale rehabilitacji możliwe było uruchomienie dodatkowych 31 łóżek szpitalnych, w tym 5 w salach o charakterze izolatek, przeznaczonych do leczenia najcięższych schorzeń.

Zakład Endoskopii wykonuje specjalistyczne badania diagnostyczne: gastroskopie i kolonoskopie oraz terapeutyczne zabiegi endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i trzustki. Dzięki modernizacji w strukturze Zakładu Endoskopii powstały dwa gabinety do badań przewodu pokarmowego, w tym jeden dostosowany do pracy aparatem RTG, a personel otrzymał wydzielone pomieszczenia. Przeprowadzone prace adaptacyjne poprawiły warunki organizacji pracy personelu, obsługi pacjenta oraz utrzymania reżimu sanitarno – higienicznego w obrębie Zakładu.

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności