logo małopolska

PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

22 zespoły z całej Polski. Trudne i skomplikowane zadania, które pokazują umiejętności załóg karetek. Po raz pierwszy w Krakowie rozegrano mistrzostwa w ratownictwie medycznym. Drugie miejsce zajęła Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Zawody ratownicze organizowane są w Polsce od kilkunastu lat, w Krakowie po raz pierwszy. Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym to nie tylko widowiskowe pokazy ratownictwa, ale przede wszystkim ćwiczenia, podczas których ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze doskonalą swoje kwalifikacje w ratowaniu ludzkiego życia.  Wszystkie zadania zostały tak przygotowane, aby jak najbardziej wiernie odzwierciedlać rzeczywiste sytuacje, z którymi ratownicy muszą sobie radzić w codziennej pracy. Sędziowie oceniali nie tylko wiedzę medyczną, ale też umiejętność właściwego porozumiewania się z pacjentami oraz świadkami zdarzeń.

W tegorocznych zawodach zwyciężyło Rejonowe Pogotowia Ratunkowego z Sosnowca. Drugie miejsce zajęła Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, a trzecią lokatę Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Zespoły z Krakowa nie startowały, ponieważ były organizatorami zawodów.

Małopolskie zespoły należą do czołówki polskich drużyn ratowniczych. Wśród nich najwięcej tytułów posiada drużyna Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Zespół zdobył m.in. tytuł wicemistrza na prestiżowych międzynarodowych zawodach w ratownictwie medycznym, które odbyły się w maju br. w Czechach. Wyprzedził m.in. załogę z Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Japonii. W tym roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe może pochwalić się także pierwszym miejscem w Legnicy czy tytułem wicemistrza na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur. W sumie zdobyło prawie 20 trofeów podczas zawodów krajowych i zagranicznych.

(mjanus, fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe)

Lepiej zapobiegać , niż leczyć. Wyszukaj program profilaktyczny

Powiat bocheński Powiat brzeski Powiat chrzanowski Powiat dąbrowski Powiat gorlicki Powiat krakowski Powiat limanowski Powiat miechowski Powiat myślenicki Powiat nowosądecki Powiat nowotarski Powiat olkuski Powiat oświęcimski Powiat proszowicki Powiat suski Powiat tarnowski Powiat tatrzański Powiat wadowicki Powiat wielicki Kraków Tarnów Nowy Sącz
Marzec 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

TAGI

Polityka prywatności