logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

Medycyna niekonwencjonalna zwana również alternatywną odgrywa znaczącą i niestety  niepochlebną rolę w leczeniu  nowotworów. Jej propagatorzy często, acz niesłusznie nazywają ją leczeniem wspomagającym.

Uznaje się że ok. 50% chorych stosuje jej metody na różnych etapach leczenia onkologicznego. Powoduje to z jednej strony ograniczona skuteczność metod konwencjonalnych i często chorzy u których metody klasyczne zawodzą sięgają po metody niekonwencjonalne. Klasyczne metody leczenia nowotworów takie jak chirurgia, chemioterapia czy radioterapia niosą ze sobą szereg objawów ubocznych czy niedogodności związanych z leczeniem, metody niekonwencjonalne są ich natomiast  pozbawione.

Dla wielu metod alternatywnych leki niekonwencjonalne stanowią źródło dochodów i istotnych korzyści materialnych, tak więc publikacja artykułów promocyjnych, atrakcyjnych ogłoszeń prasowych lub wręcz wydawanie własnych czasopism czy  pseudonaukowych publikacji książkowych stanowi źródło czerpania dochodów z przyszłej sprzedaży.

Podstawowe metody leczenia niekonwencjonalnego w onkologii to:
- bioenergoterapia
- metody „energetyczne”
- produkty biologiczne np. ”szczepionki”, ”antyneoplastony”
- preparaty ziołowe np. Vilcacora , preparat torfowy Tołpy, Essiac
- witaminy i mikroelementy
- diety „zagładzanie raka”

Metody psychologiczne

Metody alternatywne opierają się na wierze propagatorów w w ich uzdrawiającą moc i zbawienne działanie, nie opierają się  jednak na jakichkolwiek badaniach klinicznych orz ich publikacji.

Uznając metody niekonwencjonalne za alternatywne wobec klasycznego leczenia wielu chorych opóźnię rozpoczęcie prawidłowego leczenia co jest jednoznaczne z pogorszeniem rokowania, a nawet niejednokrotnie uniemożliwia jego zastosowanie.

Lipiec 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

TAGI

Polityka prywatności