Program onkologiczny
Gdzie się zgłosić?
W ramach realizacji programu „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce” w 2018 roku odbędą się spotkania edukacyjne. Wykład wygłosi lekarza specjalista onkolog. Po wykładzie dyplomowane pielęgniarki przedstawią technikę samobadania piersi i jąder na fantomach.
Spotkania edukacyjne odbędą się w:
Wadowicach,
Wojniczu,
Proszowicach,
Bochni,
Olkuszu,
Limanowej,
Wieliczce,
Suchej Beskidzkiej,
Zakopanym
i w Gorlicach.
Realizatorem programu pn. "Prozdrowotne oddziaływania na rzecz zmniejszenia umieralności na nowotwory w Małopolsce" w roku 2018 jest Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie.
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie jest największą placówką lecznictwa zamkniętego we wschodniej części województwa małopolskiego. Prowadzi lecznictwo zamknięte na 709 łóżkach. Z 22 oddziałów, 11 ma charakter zabiegowy. Szpital przyjmuje głównie pacjentów z terenu miasta Tarnowa oraz powiatów: ziemskiego tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego oraz części powiatu bocheńskiego i terenów przygranicznych należących obecnie do województwa podkarpackiego tj. części powiatów: Dębica, Mielec i Jasło. Szpital prowadzi 24 Specjalistyczne Poradnie Konsultacyjne, w których udzielane są świadczenia ambulatoryjne dla pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych, pacjentów kierowanych przez lekarzy POZ, a także kierowanych przez lekarzy innych placówek leczniczych.
Na rzecz podstawowej działalności Szpitala pracują: Blok Operacyjny, Zakład Diagnostyki Medycznej wraz z Zespołem Radiologii Zabiegowej, Zakład Patomorfologii, Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Centralna Sterylizatornia, Apteka Szpitalna. Intensywnie rozwijana jest neurochirurgia oraz kardiologia inwazyjna oraz leczenie onkologiczne. Tarnowski Szpital im. św. Łukasza jest dzisiaj jedną z najważniejszych placówek służby zdrowia w regionie. Jednak największym „majątkiem” jest wysoko wykwalifikowana kadra medyczna.