Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

W piątek, 2 lutego br. placówka pełniąca funkcję miejsca dziennego pobytu dla osób uzależnionych od narkotyków, w którym realizowany jest program redukcji szkód „Drop in” świętowała pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji odbyło się  otwarte seminarium dotyczące problematyki narkotyków i działań w obszarze redukcji szkód.

Podczas spotkania, pracownik Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Krakowie, Pan Bartosz Michalewski podsumował roczne działania w prezentacji „rok w Dropie – redukcja szkód w Krakowie”. W przeciągu roku z usług skorzystało 173 klientów, gdzie wszyscy zostali objęci edukacją seksualną w ramach profilaktyki zdrowotnej. 200 godzin przeznaczono na działania z zakresu interwencji kryzysowej. Z oferty łaźni skorzystano 208 razy, z prania i suszenia odzieży 195 razy. Pracownicy DROP-IN asystowali także podopiecznym 80 razy przy załatwianiu spraw formalnych i wizytach u lekarza. To była tylko część codziennych usług nakierowanych na pomoc osobom uzależnionym od środków psychoaktywnych.

W dalszej częsci trwania seminarium, prelekcję na temat afgańskich maków wygłosiła Anna Minkiewicz, a profesor Krzysztof Krajewski przybliżył historię światowej polityki narkotykowej od Aslingera do medycznej marihuany. Zaprezentowano także film „Brudne narkotyki” oraz powzięto dyskusję z udziałem autora filmu Wojciecha Szumowskiego, który  poruszył temat niedostatku zagadnień problemu narkomanii i sposobów jego prezentacji w mediach. Na koniec spotkania, Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego złożyła gratulacje i życzenia dalszego zaangażowania pracownikom DROP – II w obszarze redukcji szkód.

DROP-IN - ulotka informacyjna

 

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności