Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE

W dniu 5 grudnia br. w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem dokonano uroczystego zamknięcia  i podsumowania programu „Zapobieganie nadwadze i otyłości mieszkańców województwa małopolskiego”.

Program ten, trwający od czerwca do listopada  br.  finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego, realizowany był w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa  Małopolskiego.

Uczestniczyło w nim ponad 120 mieszkańców Subregionu Podhalańskiego. Średni wynik redukcji masy ciała wyniósł 5 kg, a rekordzistka odnotowała 21 kg.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu uczestników programu oraz przedstawiciele Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie dr Agnieszka Jarosz oraz mgr Barbara Wojda. Z zebranymi sercem była Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pani Sylwia Grzesiak-Ambroży, która w  liście, odczytanym przez Dyrektor Szpitala,  doceniła dokonania uczestników oraz życzyła im na przyszłość podobnej wytrwałości.

Uroczystość była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami, wysłuchania przedstawionego przez Dyrektor Krystynę Walendowicz podsumowania, w tym także statystycznego, a także wysłuchania  prelekcji przedstawicieli Instytutu Żywności i Żywienia.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie cennych nagród rzeczowych uczestnikom, którzy odnotowali najwyższe wskaźniki redukcji masy ciała oraz osobom najbardziej aktywnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali, także certyfikat udziału w Programie.

Po  6 i 12 miesiącach od zakończenia Programu uczestnicy wypełnią ankietę, w której przekażą informację, o tym jak po zakończeniu Programu funkcjonują w swoim środowisku oraz czy wykorzystują zdobytą w Programie wiedzę na temat zdrowego żywienia i utrzymywania aktywności fizycznej.

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności