Ruszyły zajęcia dla kolejnych uczestników programu zapobiegania nadwadze i otyłości w Zakopanem

 Od połowy września w uroczystym nastroju rozpoczęła zajęcia druga grupa uczestników programu polityki zdrowotnej dotyczącego zapobiegania nadwadze i otyłości. Do działań przewidzianych w programie, tym razem zakwalifikowano  49 osób. Po dobrych wynikach pierwszej grupy, gdzie wśród uczestników odnotowano kilkukilogramowe spadki masy ciała, Realizatorzy liczą, że druga grupa również będzie miała powody do satysfakcji.

W inauguracji zajęć udział wzięła Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem Pani Krystyna Walendowicz. W swym wystąpieniu zaprezentowała dotychczasowe osiągnięcia Szpitala w realizacji podobnych programów oraz omówiła korzyści płynące z zaangażowania uczestników w realizacje programu. A korzyści są wymierne – nie tylko poprawa zdrowia, ale i samopoczucia, podniesienie samooceny, nierzadko  poprawa statusu społecznego.

W ramach programu jego uczestnicy przez 12 tygodni zostaną objęci kompleksową opiekę lekarską, dietetyczną i psychologiczną, a także skorzystają z serii zabiegów na sali gimnastycznej i na basenie, które będą realizowane pod czujnym okiem fizjoterapeutów.

Udział w programie w poprzednich latach przynosił uczestnikom spadek masy ciała średnio o 5 kg i pozwalał na trwałą zmianę nawyków w sposobie odżywiania oraz aktywności fizycznej. Wszystkim nowym uczestnikom życzymy wytrwałości w dążeniu do celu  i satysfakcji z własnych osiągnięć.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji