Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2017

„Razem zmieniamy Internet na lepsze” - pod takim hasłem w lutym odbywają się w całej Polsce liczne inicjatywy związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu 2017.

Jednym z takich wydarzeń była zorganizowana w dniu 27 lutego br. przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w ramach projektu „Zagrożenia w sieci-profilaktyka, reagowanie” gra zespołowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Krakowie.

Wszystkie grupy uczniowskie otrzymały karty logowania wraz z kodem QR, dzięki którym mogły zalogować się do kolejnego poziomu gry. Drużyny przemieszczały się po szkole w celu odnalezienia odpowiedniego stanowiska na którym wykonywały wyznaczone zadania, związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w sieci internetowej. Wszystkie drużyny ukończyły grę w wyznaczonym czasie, zdobywając adekwatną do wiedzy i umiejętności liczbę punktów.

Na marzec br. organizatorzy zaplanowali przyznanie nagród i wyróżnień dla zwycięskich drużyn.

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji