Dzień Bezpiecznego Internetu w małopolskich szkołach

W dniu 5 lutego 2019 r. w związku z  Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI), w wielu małopolskich szkołach podstawowych  odbyły się spotkania młodzieży z policjantami, w trakcie których mundurowi omówili  szereg zagrożeń, z jakimi można zetknąć się w trakcie korzystania z zasobów Internetu.

Policjanci opowiedzieli o najczęstszych  i najbardziej aktualnych cyberzagrożeniach. Szczególną uwagę zwrócili na anonimowość w sieci, która sprawia, że młodzi ludzie często nie są świadomi, iż „wirtualny znajomy” może wyrządzić im krzywdę. Udzielili wskazówek i porad w tym zakresie m.in.:  jak uchronić najmłodszych  przed  cyberzagrożeniami  i  gdzie szukać pomocy. Dużo uwagi poświęcili również problemowi nadmiernego korzystania z Internetu, którego konsekwencją może być uzależnienie behawioralne. W trakcie spotkań policjanci oprócz dawki praktycznej wiedzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji m.in. konkursy, krzyżówki, zabawy oraz atrakcyjne upominki.

Małopolska Policja wraz z  Województwem Małopolskim i przy wsparciu  Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej od 2012 roku podejmują działania, których celem jest zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, realizując wspólnie projekt "Zagrożenia w sieci - profilaktyka, reagowanie".

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji