Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia w 2019 roku - wykaz badań

Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia w 2019 roku - wykaz badań

Już 23 września 2019 r. rozpocznie się piąta edycja Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia – wspólnej społecznej akcji profilaktycznej Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Główną ideą przyświecającą organizowanemu świętu profilaktyki jest zwrócenie uwagi Małopolan na znaczenie regularnego przeprowadzania badań profilaktycznych, które pozwalają na wczesne wykrycie choroby i wdrożenie właściwego postępowania leczniczego.

W trakcie trwania akcji podmioty lecznicze z terenu całej Małopolski będą udostępniały mieszkańcom województwa nieodpłatne miejsca na m.in. badania profilaktyczne, porady specjalistów medycznych oraz wykłady o tematyce prozdrowotnej. W tym roku do udziału w akcji zaproszone zostały również organizacje pożytku publicznego działające na terenie Małopolski w obszarze profilaktyki i działań promujących zdrowie, które także „otworzą swoje drzwi” dla mieszkańców.

W ramach Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia będzie można wykonać bezpłatnie podstawowe badania profilaktyczne, a także skorzystać z porad i konsultacji ekspertów:

  • 23-29 września 2019 r. – podczas trwania tygodnia profilaktycznego w Małopolsce w placówkach medycznych– w Krakowie oraz wybranych miastach województwa (lista miejsc i badań jest dostępna na www.profilaktykawmalopolsce.pl).
  • 29 września 2019 r. (sobota) – na Rynku Głównym w Krakowie w godz. 10.00-16.00 w trakcie plenerowej imprezy profilaktycznej, gdzie podmioty lecznicze i organizacje promujące zdrowy tryb życia będą oferować uczestnikom m.in. porady i konsultacje z zakresu ochrony zdrowia oraz podstawowe badania profilaktyczne.

Do akcji przystąpiło ponad 40 podmiotów leczniczych z terenu Krakowa i innych miast Województwa Małopolskiego (Brzesko, Chrzanów, Jaroszowiec, Krzeszowice, Maków Podhalański, Miechów, Nowy Sącz, Rabka-Zdrój, Sucha Beskidzka, Tarnów, Tuchów, Zakopane), które w trakcie trwania Tygodnia Badań Profilaktycznych będą udostępniały mieszkańcom miejsca w sowich placówkach na bezpłatne badania profilaktyczne. Mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie skorzystać z badań spirometrycznych, EKG, USG, mammografii, pomiaru glukozy, cholesterolu, ciśnienia, testów na WZW typu C, a także porad specjalistów z zakresu onkologii, pulmonologii, dietetyki, stomatologii, fizjoterapii, rehabilitacji, psychologii, profilaktyki uzależnień, zatruć i wielu innych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w oferowanych wydarzeniach w ramach tegorocznej edycji Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia.

Kliknij, aby przejść do: wyszukiwarka badań

Kliknij, aby przejść do: wyszukiwarka działań edukacyjnych

Kliknij, aby pobrać "Wykaz badań dostępnych w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki i Zdrowia 2019"

Małopolskie Dni Profilaktyki i Zdrowia w 2019 roku plakat

 

 

 

 

 

 

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji