Nowy projekt edukacji cyfrowej „Przystań w sieci”

Przystań w sieci to projekt edukacyjny, który powstał z inicjatywy Facebooka, Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Państwowego Instytutu Badawczego i UNICEF Polska. Został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach, psychologach, pedagogach i bibliotekarzach, poszukujących odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Projekt objęty jest honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W ramach projektu nauczyciele  razem ze swoimi uczniami mogą skorzystać z bezpłatnych kursów e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje. Kursy znajdują się na platformie e-learningowej, która umożliwi również zarządzanie klasą i śledzenie postępów uczniów.

Przystań w sieci to nie tylko kursy e-learningowe. Organizatorzy zachęcają  również do wzięcia udziału w konferencjach poświęconych bezpieczeństwu dzieci i młodzieży online, a także do zorganizowania Dnia Świadomego Korzystania z Internetu w  szkole. W ramach projektu uczniowie mogą też zgłaszać pomysły w konkursie na najlepszą kampanię społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

Zapraszamy do skorzystania z informacji dostępnych na stronie projektu oraz rejestracji na konferencje:

 Informacje o projekcie

 Informacje o konferencjach

 Platforma e-learningowa:

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji