Kalendarz Mlekiem Mamy

Żywienie najmniejszych dzieci to duże wyzwanie przed jakim stoją kobiety, które właśnie zostały mamami.

Jednym z najważniejszych czynników pomyślnego rozwoju dziecka jest jego żywienie od pierwszych chwil po narodzinach dlatego nie pozwólmy aby kobieta – matka karmiąca pozostawała sama w tej nowej sytuacji.

Fundacja Mlekiem Mamy jako pomysłodawca i wydawca Kalendarza Mlekiem Mamy zawierającego zdjęcia plenerowe oraz treści edukacyjne, chciałaby przyczynić się do upowszechnienia wiedzy na temat zalet karmienia naturalnego oraz rozwiązywania ewentualnych problemów związanych z laktacją i obdarować kalendarzem kobiety zgłaszające się w związku z ciążą i porodem do podmiotów leczniczych dlatego zaprasza wszystkich chętnych do wsparcia jej działalności. Wydanie kalendarza zostało zaplanowane bez reklam ponieważ Fundacja w ramach działań statutowych realizuje kampanię #edukacjazamiastreklamy.

Jednocześnie w ramach działalności prowadzonej przez Fundację powstały różnego rodzaju materiały tematyczne np.: seria podcastów z informacjami istotnymi w dobie epidemii covid-19, które mogą być pomocne w zetknięciu z nowymi sytuacjami wynikającymi z pandemii mającymi wpływ na zdrowie mam i najmniejszych dzieci.

Szczegóły na stronach:

https://wspieram.to/edukacjazamiastreklamy

https://www.fundacja.mlekiemmamy.org/

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji