Kampania społeczna „Nie daj się wciągnąć. Ta inwestycja się nie opłaca.”

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia audycji „Nie Biorę, Nie Ryzykuję”.

Audycja jest częścią kampanii społecznej pn. „Nie daj się wciągnąć. Ta inwestycja się nie opłaca.” realizowanej przez Eksperta Wojewódzkiego do spraw ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego wraz z Departamentem Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej w ramach Małopolskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, w tym uzależnieniom behawioralnym na lata 2022-2026.

Kampania adresowana jest głównie do ludzi młodych w wieku 16 - 26 lat i ma na celu uświadomić im, że nawet z pozoru niewinny, okazjonalny, „rozrywkowy”’ odbywający się np. na „imprezie”, eksperyment z narkotykami czy też nowymi substancjami psychoaktywnymi, może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Odwołuje się do planów młodych ludzi dotyczących przyszłości i ich marzeń, które nawet jednorazowe użycie narkotyków może przekreślić na zawsze. Dziś wszystko, co robimy traktowane jest, jako inwestycja – ta najważniejsza - inwestycja w siebie i własną przyszłość - w wykształcenie, karierę zawodową, rozwijanie własnych zainteresowań i pasji, budowanie relacji przyjacielskich i partnerskich, a także planów rodzicielskich.

Audycja będzie również emitowana w TVP3 Kraków w następujących terminach:

18 listopada sobota 17.50

20 listopada poniedziałek 8.30 oraz 19.45

22 listopada środa 12.37

Zachęcamy również do odwiedzenia zakładki „Przeciwdziałanie uzależnieniom”, gdzie znajdują się artykuły poruszające kwestie związane z uzależnieniami oraz substancjami psychoaktywnymi.

 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji