Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska

Multimedia

SPOTY - profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych

W 2017 r. Województwo Małopolskie zrealizowało 2 spoty adresowane do młodzieży i rodziców. 

Spot skierowany do rodziców ma uświadamiać, iż tylko dobra relacja z dzieckiem oparta na wzajemnym zaufaniu, które można zbudować dzięki rozmowom, zainteresowaniu sprawami dziecka, czy wspólnemu spędzaniu czasu – jest dla „najmłodszych” najlepszą profilaktyką uzależnień od substancji psychoaktywnych. W momencie zaobserwowania niepokojących objawów u dziecka, związanych z sięganiem po środki psychoaktywne, rodzic powinien na bieżąco reagować sięgając po profesjonalną pomoc ekspertów, dzięki której może zaradzić problemowej sytuacji. Obraz rodzica obecnego w życiu młodego człowieka to obraz osoby, która posiada w oczach dziecka autorytet.

Spot skierowany do młodzieży ma uświadamiać młodych Małopolan o konsekwencjach i niebezpieczeństwach związanych z używaniem środków psychoaktywnych, a jednocześnie ukazać wartość życia bez uzależnień poprzez m.in.: rozwój zainteresowań, odnalezienie nowych pasji, czy odkrycie swoich talentów. Ukazane scenki z życia nastolatków, tj. z zabawy na dyskotece, imprezie domowej czy w parku, pokazują możliwe zagrożenia związane z używaniem substancji psychoaktywnych, a jednocześnie pokazują, iż najlepsza zabawa to ta bez używek i ryzykownych zachowań.

 

ODCINKI - leczenie uzależnień w Małopolsce

Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w związku z realizacją oraz koordynacją zadań z zakresu profilaktyki uzależnień, zlecił w 2011 oraz 2012 r. realizację odcinków, które zostały wyemitowane w ramach programu informacyjno-edukacyjnego na antenie TVP Kraków w Magazynie Medycznym pn.: „Leczenie uzależnień w Małopolsce”.

Projekty zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Zachęcamy do obejrzenia poniższych odcinków.

Oddział Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Szpitalu Wojewódzkim im. Św Łukasza w Tarnowie

Oddział Leczenia Uzależnień w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu

Oddział Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie

Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach

Oddział Toksykologii i Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Detoksykacji w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie sp. z o.o.

Poradnia Nabytych Niedoborów Odporności w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Oddział Toksykologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

 

 

 

 


Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności