Profilaktyka w Małopolsce

logo małopolska
PROFILAKTYKA
W MAŁOPOLSCE
Odbyła się Małopolska Rada ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom

W dniu 10 grudnia br. odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom, które miało miejsce w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie.

Podczas posiedzenia Rady, eksperci w obszarze uzależnień zapoznali uczestników z problemem FASD w Małopolsce oraz dostęp do Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Terapii Dzieci z FASD w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im św. Ludwika w Krakowie, podjęto temat wpływu na zdrowie elektronicznych e-papierosów oraz zaprezentowana została broszura pn. „Zagrożenia związane z używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych” wydana przez Stowarzyszenie MONAR Poradnię Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Krakowie, a zrealizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Małopolska Rada ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom składająca się z przedstawicieli reprezentujących różne instytucje publiczne, stanowi organ opiniodawczo-doradczy w zakresie monitorowania i koordynowania realizacji poszczególnych celów operacyjnych wojewódzkich programów w obszarze uzależnień. Spotkania stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń oraz wypracowania wspólnych działań mających na celu poprawę sytuacji w regionie.

 

Maj 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TAGI

Deklaracja Dostępności           Polityka prywatności