To już 6 lat od kiedy Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem zaczął realizować program zwalczania nadwagi i otyłości oraz propagowania zdrowego stylu życia, a więc zdrowe odżywianie i codzienną aktywność fizyczną.
W pięciu edycjach programu udział wzięło ok. 550 mieszkańców Subregionu Podhalańskiego. Opiekę nad uczestnikami sprawowali: lekarz, fizjoterapeuta, psycholog i dietetyk. Każdy z nich miał do spełnienia ważną rolę: lekarz dbał, by zajęcia nie zaszkodziły zdrowiu, fizjoterapeuta dobierał indywidualnie ćwiczenia na przyrządach, prowadził także zajęcia na sali gimnastycznej i w basenie rehabilitacyjnym, psycholog motywował do stosowania się do zasad, także po zakończeniu programu, a dietetyczka oprócz szerokiego poradnictwa przeprowadzała indywidulane spotkania, dobierając każdemu indywidualną dietę.
W tegorocznej edycji do programu zakwalifikowano wstępnie 130 osób, natomiast ukończyło 114 uczestników, którzy zrealizowali pełny zakres program. Każdy z uczestników przez 12 tygodni (2-3 razy w tygodniu) intensywnie ćwiczył na urządzeniach w sali gimnastycznej i na basenie. Dietetyczka prezentowała, jak niewiele trzeba, by zdrowe żywienie stało się codziennym nawykiem. A psycholog dbała, by troska o własne ciało, zdrowie i samopoczucie utrzymywała się zawsze na wysokim poziomie. Rekordzistka ukończyła program lżejsza, aż o 15 kg. Inni pacjenci także osiągnęli doskonałe efekty w postaci spadku masy ciała ok. 10 kg. Wyniki te, w kontekście trwającego tylko 12 tygodni programu, budzą szacunek. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników oraz dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, zakopiański Szpital przygotował atrakcyjne nagrody, a dyplomy potwierdzające udział w programie otrzymali wszyscy uczestnicy. Tegoroczna edycja programu, podobnie jak poprzednie była realizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.