Zapraszamy na webinarium – Jak chronić dziecko przed meningokokami?

Jakie są skutki zakażenia meningokokami i jak można się przed nimi ochronić dowiemy się już w poniedziałek 28 listopada 2022 roku o godzinie 18:00 podczas webinarium prowadzonego przez dr hab. n. med. Hannę Czajkę, prof. UR – będącą autorką i koordynatorką programów profilaktycznych, autorką i współautorką licznych krajowych i zagranicznych publikacji naukowych oraz podręczników i poradników dotyczących szczepień ochronnych.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/862964954750265/?ref=newsfeed

Meningokoki to bakterie wywołujące inwazyjną chorobę meningokokową (IChM), która zwykle przebiega pod postacią zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych lub sepsy. IChM najczęściej dotyka małe dzieci, młodzież i młodych dorosłych. Rozwija się bardzo szybko – w ciągu 24h może doprowadzić nawet do zgonu. Te groźne bakterie przenoszą się zazwyczaj drogą kropelkową, bądź przez kontakt bezpośredni.

Webinar ma rozwiać ewentualne wątpliwości rodziców, którzy zastanawiają się nad koniecznością szczepienia swoich dzieci i uświadomić im, że szczepienie przeciwko meningokokom jest nie tylko bezpieczne, ale i bardzo potrzebne. W czasie webinaru, prof. H. Czajka będzie odpowiadać na pytania uczestników.

Webinarium odbędzie się w ramach zadania Bezpieczni bo zaszczepieni pn. Program polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027.

Dowiedz się więcej:

www.profilaktykawmalopolsce.pl

www.dzieciecyszpital.pl/pl/meningokoki

 

Spotkanie online z lekarzem o tym jak chronić dziecko przed meningokokami już 28 listopada  2022 roku o 18:00

Grafika: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie

 
 

Programy profilaktyczne

Logo Małopolski

Kontakt

Departament Zdrowia, Rodziny,
Równego Traktowania i Polityki Społecznej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
ul. Racławicka 56, 31-017 Kraków

tel.: 12 63 03 202
e-mail: profilaktyka@umwm.malopolska.pl 

Profilaktyka

Profilaktyka zdrowotna to wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie chorobom oraz innym czynnikom, które negatywnie wpływają na nasz stan zdrowia, zarówno indywidualnego jak i całej populacji